Річкова риба чуйно реагує на будь-які погодні зміни. Особливо це помітно по зміні клювання в зимових умовах. Насправді, досить просто розібратися в декілька нюансів.

 

ЯКІ ФАКТОРИ ВПЛИВАЮТЬ НА РИБАЛКУ

Деякі рибалки заявляють, що підвищений або понижений тиск здатний вплинути на результати лову риби.

Варто розрізняти показники самого атмосферного тиску і наскільки стабільні показання протягом певного відрізка часу. У тому випадку, якщо протягом декількох годин тиск змінюється кілька разів, річкова риба ховається ближче до дна, так як їй так простіше пережити коливання. Рибак просто не зможе залучити її увагу, навіть за умови продуманої наживки.

Окрему увагу необхідно приділити температурі самої води у водоймі. У разі її зниження, сповільнюються реакції риб на різні дратівливі чинники, в тому числі скачки тиску. Так, в результаті подібних змін, будь-рибі необхідно почекати мінімум пару днів для стабілізації стану. Тому не варто розраховувати на великий улов.

Вважається, що оптимально саме високий тиск, так як риба зосереджується в одному місці на дні і активніше реагує на прикорм і наживки.

Подібний вплив пояснюється коливаннями обсягів газу всередині плавального міхура риб, що прямо впливає на головне властивість, плавальні функції. При його підвищенні, всередині міхура кількість газу знижується, риба притискається до дна. В іншому випадку, при зниженому тиску, риба проявляє активність у верхніх шарах водойми.

Різні види риб по різному реагують на що відбуваються коливання, так компенсуючи недолік, так і нарощуючи необхідні обсяги. Актуальні свідчення можна взяти як у відкритому доступі в мережі, але для отримання більш точної інформації щодо певного регіону можна використовувати спеціалізовані прилади, т. Е. Барометрів. Саме з їх допомогою можливо відслідковувати коливання протягом певного періоду часу.

 

ЯК ВІТЕР І ОПАДИ можуть вплинути на РИБОЛОВЛЮ ВЗИМКУ?


Сильний вітер або повна його відсутність - також важливий фактор. Його різка зміна напрямку також здатна спричинити за собою скачки тиску і зниження активності риб. Варто звернути увагу, що збіг напрямку течії і напрямки вітру може фізично перешкодити ловлі. При цьому умови підбираються індивідуально, залежно від регіону, умов лову і особистих переваг.

На кінцевий результат і кількість улову також впливає дощ і морський сніг. Активність риби істотно знижується при сильних опадах. Але, якщо за вікном легкий сніг, цілком можна розраховувати на хороший кльов. З досвіду рибалок, це правило актуально для будь-якого регіону.

Окрему популярність серед рибалок завоював клювання в момент підвищеної хмарності. Вважається, що подібна погода ідеально підходить для лову великої хижої риби, яка в решту часу важче клює на наживку.