Риболовля - це безумовно, захоплююча справа, яке, тим не менш, вимагає значної уваги до деталей. І якщо новачки в цій справі думають, що достатньо всього лише посидіти з вудкою на березі, то згодом, вони виявляються глибоко розчаровані. І в цій статті ми б хотіли трохи більш докладно поговорити про основні помилки початківців рибалок - і звичайно ж, про те, як ці помилки без проблем виправити.


ПОМИЛКИ НАЧИНАЮЩИХ РИБАЛОК: ЯКІ ВОНИ?


Небажання вивчати тему риболовлі в принципі. Як ми вже сказали вище, рибалка - це справа, де кожна деталь має значення. І використовувати стандартну вудку і першу-ліпшу наживку на будь-якій водоймі в будь-який час року і для будь-якої риби - так собі стратегія. В принципі, уникнути цієї помилки вам без проблем допоможе звичайна цікавість і вивчення теми. Як мінімум, пошукаєте в пошуковику перед черговим виїздом на риболовлю, яка риба водиться в цій водоймі і яка наживка / приманка для неї підходить.
Невірний розрахунок необхідної для лову глибини. Дуже часто новачки не знають, де знаходиться риба. Порада така в цьому випадку: якщо явних ознак того, що риба знаходиться ближче до поверхні, то варто вибрати придонну зону. Щоб виміряти глибину, можна використовувати глибиноміри, які бувають найрізноманітніших видів. Для цього відмінно підійде, наприклад ехолот. Чи не поскупилася на покупку ехолота перед початок риболовлі - і ви точно вразили результатами. Придбання навички проміру глибини перед риболовлею - один з найбільш відповідальних етапів навчання рибальства, його не можна пропускати, якщо є бажання приходити додому з уловом. Знання глибини допомагає правильно вибрати оснастку, поплавок, підгодовування і так далі.
Недотримання тиші. Риба любить тишу - це факт. І якщо на березі занадто сильно шуміти і перетворити рибалку в вечірку, то не дивуйтеся, що не буде ні клювання, ні лову.
Неправильно обрана дальність закидання. Помилки початківців рибалок в тому, що вони вважають, що риба водиться якнайдалі від берега. У будь-якому випадку, не варто думати, що дальній кидок забезпечить якісний клювання: все залежить від конкретної риби і всі ці нюанси необхідно додатково уточнювати.
Неправильний вибір часу доби для лову риби. Наприклад, вдень гірше клює практично будь-яка риба, найкраще ловити вночі, рано вранці - на світанку, або ж увечері. Але ідеальний час має сенс уточнити для конкретної риби.
Занадто яскравий одяг. Не варто думати, що це не вплине на якість клювання. Таке ж золоте правило як і дотримання режиму тиші на березі - використання нейтральної по відтінкам, краще - камуфляжного одягу.
Незнання потрібної приманки і виду риби, на яку йде полювання. Перед тим, як відправитися на рибалку, просто необхідно дізнатися, яка риба мешкає в даному водоймі, які у неї звички та уподобання в кормі.
Відсутність запасних оснасток. В ході риболовлі щось може зламатися в практично будь-який момент. Тому, бажано мати запасну снасть, як і болісно, ​​наживки, гачки та інше.
Недолік підгодовування. Новачки недооцінюють важливість прикормки і, як правило, користуються виключно наживкою, але рибу дуже важливо заздалегідь підгодувати - як мінімум, за кілька годин до риболовлі. Знову ж, підгодовування залежить від конкретної риби - і її тип, і її кількість.
Неправильний вибір місця для риболовлі. На одному і тому ж водоймі риба може клювати по-різному в декількох місцях. І якщо в одному місці риба може клювати добре, в іншому - набагато гірше. Так що, засиджуватися на одному місці не стоїть.
Неправильне визначення розміру клюнули риби. У цьому випадку можливо невірно налаштувати натяг волосіні і не витягнути в результаті рибу.
Насправді, успіх в риболовлі - це питання досвіду і теоретичної підкутості. І цю науку можна вивчити досить швидко - було б бажання. І, звичайно ж, важливо користуватися хорошими, якісними снастями: чим краще снасті, тим вище ймовірність того, що клювання буде хорошим.