Де ховається риба? Будь-який рибалка, який вперше перебуває на водоймі, стикається з проблемою пошуку риби. Багато любителів рибної ловлі з легкістю знаходять місцезнаходження риби на водоймі, швидше за інших досліджують нові місця рибної ловлі, враховують всі природні явища.

НА ПРОЦЕС РИБНОЇ ЛОВЛІ ВПЛИВАЄ НЕ ТІЛЬКИ МАЙСТЕРНІСТЬ РИБАКА, А Й ДЕЯКІ ФАКТОРИ.

Досвідченим рибалкам відомі повадки риб. Під час різкої зміни погоди у неї може з'явитися жор, що поліпшить клювання. Чим інтенсивніше перепади в погоді, тим сильніше жор у риби, але, на жаль, це явище недовгий, а якщо перепади погоди тривають довгий час, то з наступ затишшя клювання буде надзвичайно гарний.

При зміні рівня води, поведінка риби на водоймі починає змінюватися і вона змінює своє місцезнаходження. Після настання повені рибу можна знайти в місцях розливу або рухаючись вгору проти течії. Якщо ж рівень води у водоймі падає, то риба йде в затишні глибокі місця або вниз за течією. Не потрібно забувати і про місцевості водосховища. Риба, як і людина, любить незвичайні місця. Якщо рибна ловля здійснюється на водосховищі, то рибу можна відшукати уздовж бровок.

У жарку пору риба намагається триматися в прохолоді, подалі від сонця. Активність її проявляється ближче під ранок, тому краще рибалити саме в цей час. З настанням холодів риба віддає перевагу клювати в післяобідній і вечірній час, коли вода у водоймі найбільш тепла. У світлий час доби риба віддає перевагу місцям, де більше рослинності, а вночі навпаки йде в чисті води.

Риба, що мешкає в озерах, любить триматися в верхньому шарі води або бути поруч з б'ють ключами. З настанням теплої пори року рибу легко знайти біля крутих берегів, де багато рослинності. Риба вибирає такі місця, тому що там більше корму.

Ближче до настання холодів риба перебирається в місця багаті водоростями (це теж пов'язано з харчуванням).

Якщо рибалити належить на річці, то тут все набагато простіше, так як тут за допомогою кольору води можна визначити глибину і силу течії. Хижаки і велика риба дуже люблять ховатися в вирах. Вони розташовуються в тих місцях, де дрібно, але протягом дуже швидке (перекати).

У разі якщо річка не дуже велика, то місце для риболовлі краще вибрати ями. Якщо водойма є місцем водопою у худоби в вечірній час, то тут теж можна знайти рибу.

Періодично, в місцях водойми, де відбувається різкий спуск на глибину, можна знайти зграйки риб. Також при виборі місця для риболовлі потрібно пам'ятати, що стічні воду, що встановлюють в річки, відлякують рибу, тому необхідно вибирати місце, яке знаходиться вище за течією. Завдяки швидкому руху воду прикорм швидко поширюється по воді і допомагає приманити рибу навіть з віддалених ділянок.

Якщо рибалка буде проходити на озері, то необхідно ретельно ознайомитися з ним. Можна поговорити з місцевими рибалками або звернути увагу на рельєф місцевості.

У водоймах зі стоячою водою (водосховища, озера) риба вибирає затишні місця, де глибоко і є корчі або рослинність.

У теплу пору року (весна і літо) риба покидає свої укриття і її варто шукати на більш дрібних місцях, а от ближче до осені, риба навпаки починає ховатися там, де глибше. Є невелика рибальська хитрість, за допомогою якої можна легко визначити глибину знаходження риби. Термометр, опущений в пляшку, поміщається в воду на потрібну глибину. Через 5 хвилин витягується. Відмінності між температурою на глибині і температурою на поверхні не повинно перевищувати 3 °.

У стоячій воді риба вважає за краще пересуватися по краях водойми через рослинність.

Дуже важливо пам'ятати, що чим вище стрибок атмосферного тиску, тим глибше йде риба і навпаки, чим нижче показники, тим ближче до поверхні розташовується риба. Багато видів риб не будуть клювати під час вітряної погоди, виняток може скласти тільки густера і лящ. Дуже важлива умова, що впливає на клювання риби, прозорість води. Адже поведінка риби на водоймі таких, як окунь, форель, лящ та інші, змінюється не передбачувано, так як ці види риб шукають корм за допомогою органів зору.

ПРИ ОБЧІСЛЕННІ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ РИБИ ПОТРІБНО ВРАХОВУВАТИ СУКУПНІСТЬ ВСІХ ФАКТОРІВ.

Велике значення також грає досвід, ніж вона багатша, тим більше шансів знайти рибу. Адже деякі припущення можуть бути спірними. Наприклад, збільшення або зниження рівня води впливає на поведінку риби. Якщо вода починає перебувати, то і риба підходить до берега, щоб погодувати і навпаки, вода йде, стає світліше і на недовгий час риба починає клювати. І таких тверджень достатню кількість, пов'язаних з вітряної та холодною погодою, зі змінами в атмосферному тиску і т.д.